http://www.aict-iatc.org/

TİYATRO ELEŞTİRMENLERİ, ÖZELLEŞTİRMEYİ MASAYA YATIRACAK

MASKİstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nda 12 Nisan günü alelacele yapılan yönetmelik değişimiyle başlayan kriz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan gelen "Tiyatroları özelleştireceğiz" açıklamasıyla yeni, ama konuyu takipte olanlar için hiç de şaşırtıcı olmayan yeni bir yola evrildi.

UNESCO'nun en saygın kuruluşları arasında adı en başlarda anılan Uluslararası Tiyatro Eleştirmenleri Birliği (IATC/AITC)'ne bağlı ülkemizde kurulu Tiyatro Eleştirmenleri Birliği (TEB), güncel konuları masaya yatırmak amacıyla bu konuda "Tiyatroda Güncel Sorunlar" başlıklı bir panel düzenlemeyi kararlaştırdı.

TEB'in Genel Sekreteri Metin Boran'ın moderatörlüğünde düzenlenecek olan panele Orhan ALKAYA, Rutkay AZİZ, Yücel ERTEN, Zeliha BERKSOY konuşmacı olarak katılacak. Tartışmaları bambaşka bir boyuta çeken, Başbakan'ın "Destek gerekirse, istediğimiz oyunlara sponsor oluruz" sözleri başta olmak üzere, bir fabrikadan bahsediyor gibi tiyatroları özelleştireceğini açıklamasının masaya yatırılacağı panelde kent, devlet ve özel tiyatrolardan sanatçıların akıbetleri de tartışmaya açılacak. Panel, 6 Mayıs Pazar günü saat 14'de Beyoğlu Oyuncular Kahvesi (İstiklal Caddesi, Rumeli Han, Kat 2)'nde düzenlenecek.

Hakkında

Tiyatro Eleştirmenleri Birliği (TEB), İstanbul'da yerleşik olan bir sivil toplum kuruluşu'dur. 1990 yılında 35 üyenin katılımıyla kurulan...

devamı için

Takip Et

Bilgi İletim